| Voltage - Output 4: | 24V |
|---|
| Voltage - Output 3: | 12V |
|---|
| Voltage - Output 2: | 48V |
|---|
| Voltage - Output 1: | 5V |
|---|
| Voltage - Isolation: | 4kV |
|---|
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC |
|---|
| Type: | Enclosed |
|---|
| Size / Dimension: | 9.84" L x 5.00" W x 1.61" H (250.0mm x 127.0mm x 41.0mm) |
|---|
| Series: | NMP |
|---|
| Power (Watts): | 1200W |
|---|
| Operating Temperature: | -30°C ~ 70°C (With Derating) |
|---|
| Number of Outputs: | 6 |
|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
|---|
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
|---|
| Minimum Load Required: | - |
|---|
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|
| Features: | Adjustable Output, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Standby Output, Universal Input |
|---|
| Efficiency: | 88.5% |
|---|
| Detailed Description: | Enclosed AC DC Converter 6 Output 5V 48V 12V 24V 36A, 5A, 20A, 10A 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input |
|---|
| Current - Output (Max): | 36A, 5A, 20A, 10A |
|---|
| Approvals: | CB, CE, cURus, EAC, TUV |
|---|
| Applications: | ITE (Commercial), Medical |
| Email: | RFQ@Vniva.com |